Skip to content
020 – 638 14 89
020 – 638 14 89
MijnBakkerSpees
mijnBakker&Spees
MijnBakkerSpees
mijnBakker&Spees
  • CIVIEL
    • CIVIEL
    • RAW-Bestek
    • Calculatie
    • RAW-Administratie
    • V&G Plan
    • Keuringsplan
    • Klantverhalen
    • Trainingen
  • VISI
    • VISI
    • voor Aannemers
    • voor Opdrachtgevers
    • voor Ingenieursbureaus
    • voor Leveranciers
    • Toepassingen
      • UAV2012
      • UAV-GC
      • Bouwteam
      • Deelopdrachten
      • STABU
      • BIM
      • AUR
    • Features
      • Basis features
      • Extra features
      • Koppelingen
    • Klantverhalen
    • Trainingen
  • CALC
    • CALC
    • voor Opdrachtnemers
    • voor Opdrachtgevers
    • voor Ingenieursbureaus
    • Features
    • Klantverhalen
    • Trainingen
  • Over ons
    • Over ons
    • Ons team
    • Werken bij
    • Nieuws
  • Contact

CIVIEL

RAW-Bestek

Calculatie

RAW-Administratie

V&G Plan

Abonnement

Huur

Online

Onderwijs

CIVIEL Trainingen

CIVIEL Klantverhalen

VISI

voor Aannemers

voor Adviesbureaus

voor Opdrachtgevers

voor Leveranciers

Features

Koppelingen

UAV2012

UAV-GC

Bouwteam

Deelopdrachten

Stabu

BIM

AUR

VISI Trainingen

VISI Klantverhalen

CALC

voor Aannemers

voor Opdrachtgevers

voor Ingenieursbureaus

Features

Investeringsraming

Kostenraming energietransitie

Offerte

Kostenraming en offerte

Onderhoudsraming

Contractprijzen

CALC Trainingen

CALC Klantverhalen

Over ons

Team

Werken bij

Contact

Nieuws

Evenementen

Trainingen

Klantverhalen

Algemene voorwaarden

Privacybeleid

MijnBakkerSpees
mijnBakker&Spees
info@bakkerspees.nl
Amstel 141F
1018 EP Amsterdam
020 – 638 14 89

Volg ons op social:

Linkedin Bakker&Spees
Youtube Bakker&Spees
Bakker&Spees/Bakker&Spees nieuws/Samen aan het roer/Samen aan het roer #7
05/10/2023

De zevende editie: Stijn en Rick

Samen aan het roer

In deze rubriek Samen aan het roer vertellen collega’s hoe het is om koers te houden in een zelfsturende organisatie. In deze zevende editie vertellen collega’s Rick en Stijn hoe zij koers houden in een groeiende en zelfsturende organisatie en welke uitdagingen zij onderweg tegen zijn gekomen.

zelfsturende teams Bakker&Spees

Rollen in CALC en People Cirkel

Rick

‘Toen ik hier acht jaar geleden kwam solliciteren als programmeur, was ik eigenlijk meteen verliefd op dit bedrijf. Ik kwam uit een hele grote organisatie en ik wilde juist naar een iets kleiner bedrijf. Ze vertelden dat ze bezig waren met zelfsturing en dat vond ik meteen interessant en als iets voor mij klinken. Ook werkten er toen al een hele gezellige club mensen, en nog steeds.

teamlid Bakker&Spees
team op brug bij amstel, Bakker&Spees

Sinds ik hier ben komen werken zijn we erg gegroeid en zijn we veel bewuster geworden van hoe we het werk organiseren. Tijdens het groeien merkten we al snel dat het organiseren van werk en het verdelen van taken steeds ingewikkelder werd naarmate we groter werden. Inmiddels is dat vastgelegd in een tool wat zorgt voor kadrering en overzicht. Omdat het op (digitaal) papier staat, is het voor iedereen duidelijk hoe het werk is verdeeld.

Ik vind een zelfsturende organisatie een mooi ideaal. Zelfsturing betekent voor mij mensen in hun kracht zetten. Dus als jij iets ziet wat je belangrijk vindt en waar je aan wilt werken, dan is die ruimte er. Ik denk dat het heel goed is dat mensen eigenaarschap krijgen en nemen. Door het werken met rollen is het makkelijker om aan te geven welk deel van je werk je niet leuk vindt of wat je juist op wil pakken. In de praktijk zitten er natuurlijk haken en ogen aan zelfsturing, maar al doende leert men en ik vind het heel interessant om de groei van zo dichtbij mee te mogen maken.’

teamlid Bakker&Spees

Rollen in CIVIEL en People Cirkel

Stijn

‘Ik zit in het derde jaar van de studie bestuurskunde en werk naast mijn studie bij Bakker&Spees. Ik begon als werkstudent bij de servicedesk van VISI en daarna ben ik administratieve ondersteuning bij CIVIEL gaan doen. Sinds dit studiejaar loop ik een half jaar stage bij Bakker&Spees waarin ik ga onderzoeken hoe we onze software kunnen verduurzamen. Wat ik leuk vind aan deze bedrijfscultuur, is dat er op basis vertrouwen wordt gewerkt waardoor we doen wat we leuk vinden en we zelf onze tijd kunnen indelen.

Mijn ouders en vrienden werken ook in de bouw, waardoor ik al van jongs af aan affiniteit heb met deze wereld. Wat ik fijn vind aan deze sector, is dat er sprake is van directe communicatie. Voordat ik hier werkte, werkte ik bij een bouwmarkt met een meer hiërarchische bedrijfscultuur. Bij Bakker&Spees heb je rollen en daar mag je je eigen draai aan geven. Er is niet continu iemand die over je schouder mee kijkt en dat past beter bij mij dan als iemand anders vertelt wat ik wanneer moet doen. Door deze bedrijfscultuur heb ik geleerd om verantwoordelijkheid te nemen en dat vragen stellen helemaal niet erg is nadat je het eerst zelf goed heb uitgezocht.

zelfsturende teams Bakker&Spees

Ook vind ik het leuk dat ik veel kennis en ervaring bij Bakker&Spees op doe die ik kan inzetten bij mijn studie. Zo leer ik hier veel over de GWW-sector en automatisering en leer ik op mijn opleiding hoe overheidsinstellingen (een deel van onze klanten) in elkaar steken. Ook daarom is het een logische stap om nu mijn stage hier te doen. Ik vind de bedrijfscultuur een hele positieve bijkomstigheid die heel goed bij mij past. Mijn advies om koers te houden in een zelfsturende organisatie is om vertrouwen in je eigen kunnen en dat van collega’s te hebben. Ook vind ik dat we mogen koesteren dat er wordt gewerkt op basis van vertrouwen.’

DEEL DIT ARTIKEL OP SOCIAL MEDIA:

  • Icon Linkedin
  • Share Email
BEKIJK AL HET NIEUWS

Wie zijn wij?

Bakker&Spees is een Nederlands softwarebedrijf gevestigd in hartje Amsterdam. Met een team van 40 enthousiaste medewerkers ontwikkelt Bakker&Spees software voor de GWW-sector. Met de softwarepakketten CIVIEL, VISI & CALC willen we graag je bedrijfsvoering stroomlijnen en de digitale samenwerking verbeteren.

OVER ONS
interieur Bakker&Spees

Maak je keuze

  • Nieuws
    • Bakker&Spees nieuws
      • Samen aan het roer
      • Certificering
    • CIVIEL nieuws
      • RAW
      • de Software
      • Koppelingen
    • VISI nieuws
      • de Standaard
      • de Software
      • BIM
    • CALC nieuws
  • Evenementen
  • Trainingen
    • CIVIEL trainingen
    • VISI trainingen
    • CALC trainingen
  • Klantverhalen
    • CIVIEL Klantverhaal
    • VISI Klantverhaal
      • Opdrachtgevers
      • Aannemers
      • Ingenieursbureaus
    • VISI Project
    • CALC Klantverhaal

Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte! Je ontvangt de nieuwsbrief ongeveer tien keer per jaar in je mailbox. Uitschrijven is makkelijk.

Amstel 141F, 1018 EP Amsterdam
info@bakkerspees.nl
020 – 638 14 89

Volg ons op social:

Al meer dan 900 organisaties in de grond-, weg-, en waterbouw maken gebruik van onze software. Of het nu gaat om aanbesteding, voorbereiding, uitvoering of onderhoud.

MijnBakkerSpees
mijnBakker&Spees
  • CIVIEL
  • VISI
  • CALC
  • Trainingen
  • Klantverhalen
  • Nieuws
  • Over ons
  • Privacybeleid
  • Werken bij
  • Contact
Amstel 141F, 1018 EP Amsterdam
info@bakkerspees.nl
020 – 638 14 89

Volg ons op social:

Linkedin Bakker&Spees
Youtube Bakker&Spees

Bakker&Spees Nieuwsbrief
Blijf op de hoogte! Je ontvangt de nieuwsbrief ongeveer tien keer per jaar in je mailbox. Uitschrijven is makkelijk.

© 2025. Bakker&Spees
Privacy policy

ISO 9001 Bakker&Spees
ISO IEC 27001 Bakker&Spees
NEN commissie Bakker&Spees
VISI-standaard
RAW CROW Bakker&Spees
SBB leerbedrijf Bakker&Spees
Forum Standaardisatie Bakker&Spees
digiGO, Bakker&Spees
X

Kun je niet vinden waar je naar op zoek bent?
Neem contact met onze specialisten op. Zij staan
klaar om je op weg te helpen!